# TISKNECELECESKO ZŠ RAKOVSKÉHO ZAPOJENA – AKTUALITY

Když na přelomu února a března letošního roku škola dostala  novou 3D tiskárnu Prusa MK3 z projektu DigiTU – DigiTAM, tak jsme usilovně vymýšleli její využití mezi žáky. Vše se však změnilo nyní, kdy se škola aktivně zapojila do projektu # TISKNECELECESKO. Díly k ochranným štítům pro zdravotníky a lékaře tu tiskneme již týden. A to zejména díky dárcům z řad našich rodičů a pedagogů. Poděkování patří zejména rodičům našich žáků – rodině Lukešových, Šamárků, panu Martinovi Rudovi a kolegům Mgr. Danielovi Königerovi, Mgr. Martinovi Kažmírovi. V současné době je díky dárcům tiskárna zahlcena filamentem a jedinou naší starostí je doufat, že se nezasekne nebo neporouchá. Díky výzvě publikované na webových stránkách Prahy 12 se k nám přidala tiskařská rodina Hodrů z nedalekých Komořan. Díky zapojení obou tiskáren byly již tento týden odeslány první díly na kompletaci do Olomouce.

Tím však naše aktivita neskončila. Díky neúnavné snaze našeho provozního personálu, zejména panu zástupci Polákovi a panu školníku Buhrovi  se tento týden podařilo z vytištěných dílů sestrojit funkční prototypy. Ty byly na vyžádání doručeny do FN Bulovka, Ústřední vojenské nemocnice ve Střešovicích a Thomayerovy nemocnice. Podrobeny tam budou testování. První reakce od vedení uvedených nemocnic na bezplatné dary z naší školy byla nanejvýš pozitivní. Připraveni jsme nyní na možnou kompletaci cca 200 štítů.

Děkujeme ještě jednou všem za to, že nám pomáháte pomáhat.