VII.A Lenka Spurná

Lenka Spurná

lenka.spurna@zsrakovskeho.cz


Je tu opět soutěž nejen dovednosti v Office aplikacích pro všechny šikovné studenty základních a středních škol – Office Arena 2022. Přihlaste se zde. Uzávěrka registrace a školního kola končí 6. 2. 2022. Kód školy na registraci je 158A. Hodně štěstí!


Turistický kurz 2021

Den 4. 

Dnešní den jsme se rozhodli vyzkoušet aktivity outdoorové, ke kterým patří i překonání překážek vysokých lan, práce s lany a karabinami a zajištěný pohyb ve výškách. Další aktivitou, která pak byla na výběr, byla střelba ze vzduchovky na terč. V obou aktivitách jsme překonávali limity a užili si spoustu zábavy. Ve vysokých lanech jsme sjížděli na závěr z plošiny na plošinu (zipline). Odpoledne jsme pomohli organizovat závod v triatlonu pro sportovní třídy a odměnou nám byla výuka na paddleboardech se základy pohybu a bezpečnosti při vodních sportech. Příjemnou tečkou a zakončením kurzu byl táborák, opékání buřtů, hra na kytaru a také ocenění za pomoc a pořádání závodu. Turistický kurz splnil naše očekávání  a ukázal nám nové a nepoznané možnosti v této oblasti. Tak turistice ZDAR!

Den 3.

Ráno nás trochu překvapil déšť, tak to vypadalo, že závod jednotlivců se snad nebude konat. po vydatné snídani formou švédského stolu jsme raději zvolili sucho a teplo a hry v tělocvičně.  Nakonec se ale počasí umoudřilo, vykouklo i sluníčko a tak už jsme netrpělivě vyhlíželi začátek. Závod probíhal formou časovky – tedy vybíhali jsme asi minutu po sobě a všichni jsme se do toho opřeli. Skvělé výkony a také časy, správné pořadí písmen, to byl recept k dosažení úspěchu. Za mohutné podpory jsme fandili všem, kteří dobíhali do cíle. Až do poslední chvíle nebylo jasné, kdo zvítězil. Odpolední program jsme zkusili i trochu sportu a tak proběhly nervy drásající zápasy v přehazované a fotbale. Šmorůvky versus Winx. Po večeři proběhlo vyhlášení a za odměnu nás čekala taneční zábava. Zítra máme další zajímavé aktivity, tak už se na ně moc těšíme. Zdravíme!!! 7.A


Den 2. 

V úterý jsme konečně začali s praktickým nácvikem orientačního běhu. V areálu jsme měli 10 kontrol a zkoušeli hledat označená místa ve skupinkách. Nalezené body jsme pak zaznamenali do archu. Šlo nám to dobře a zítra už nás čeká závod na ostro. Odpoledne jsme strávili v lese, kde jsme hráli týmové hry v přírodě. Snažili jsme se zlepšit komunikaci, pracovali na soudržnosti a zkoušeli jsme nové věci. K večeru jsme soutěžili v jízdě zručnosti na kole.  Večer nás čekalo vyhlášení soutěží a takové malé zábavné divadlo v tělocvičně, ve kterém jsme vystupovali. Dnešek byl prostě plný akce! 


Den 1.
Do areálu jsme dnes dopoledne dorazili v pořádku. Po ubytovaní a prohlídce celého areálu jsme odpoledne strávili v lese a hráli dobrodružnou hru o vlajku. Pozdní odpoledne před večeří jsme se věnovali úkolům ve štafetách a po večeři pak seznámení s prvky orientačního běhu – zatím jen teoreticky. Praxe nás čeká zítra, ve skupinách se budeme věnovat nácviku orientačního závodu v týmech (score lauf). Všechny vás moc zdravíme!!!

7.A

 

 

Komentáře jsou uzavřeny.