VII.C Mgr. Jitka Havlíčková

Mgr. Jitka Havlíčková

jitka.havlickova@zsrakovskeho.cz


Škola v přírodě Česká Kanada (13. – 17. 6. 2022)

Pondělí 13. 6.

Příjezd do Starého Města pod Landštejnem. Po ubytování a obědě jsme vyrazili na výlet k hraničnímu kamenu Čechy / Morava / Rakousko. Cestou jsme natrhali borůvky a našli dokonce i jednu houbu. Zítra se vypravíme do Slavonic.  

Úterý 14. 6. 

Dnes jsme museli změnit plán z důvodu malého úrazu. Dopoledne jsme tak strávili v kempu hraním různých her a odpoledne jsme se vypravili na hrad Landštejn. Cestou zpět se někteří otužilci vykoupali v přírodním koupališti. Počasí nám přeje, svítí sluníčko, sem tam nějaký mráček. Doufáme, že zítřejší výprava do Slavonic se již podaří.

Středa 15.6.

Dnes jsme konečně navštívili Slavonice a jejich podzemí. Cestu tam i zpátky jsme zvládli pěšky, celkem tedy 20 km. Cestou jsme si prohlédli pozůstatky vojenského opevnění (řopíky) a rovněž jsme se vykoupali v krásném rybníce. Zítra budeme relaxovat. 

Čtvrtek 16. 6.

Dnešní den jsme opravdu relaxovali. Dopoledne jsme ještě pilovali vzájemnou komunikaci a spolupráci. Poté jsme se ještě někteří vykoupali v blízkém rybníce. Zároveň jsme pomocí sběrných nádob a zvětšovací lupy prozkoumávali zdejší faunu (žabky, hmyz a říčního raka). Po obědě a odpoledním klidu jsme se vypravili na zmrzlinu do Starého Města pod Landštejnem a opět k rybníku. Začalo pršet, tak jsme hráli společenské hry. Školu v přírodě jsme zakončili u táboráku. 

Zítra se vám vrátíme. Předpokládaný návrat ke škole je mezi 13:00 a 13:30 hod.

Hodnocení ŠVP Česká Kanada

 

Komentáře jsou uzavřeny.