V.B Mgr. Martina Zabavíková

Mgr. Martina Zabavíková

martina.zabavikova@zsrakovskeho.cz

Plán učiva  na 30.03. – 03.04.2020

Milí žáci, moc vás zdravím a zasílám úkoly na tento týden. Prosím rozložte si úkoly na jednotlivé dny a pokud byste potřebovali cokoli vědět, pište:-). Pokud si najdete čas, sledujte i výuku v  televizi:-), která probíhá v pracovní dny dopoledne na kanálu ČT2.

Český jazyk:

Mluvnice – do sešitu vypracuj cv. 22,23/115. Přečtěte si růžový rámeček str. 116 + shrnutí učiva o zájmenech. Číslovky – růžový+modrý rámeček str. 119, do sešitu cv. 3/119. V pracovním sešitě určete druhy zájmen (str. 38) a následně proveďte kontrolu podle klíče.

Sloh – str. 125 – Oznámení – přečtěte si článek a ústně odpovězte na otázky.

Čtení – Starý hrad se hemží strašidly; Báseň Březen str. 129-133; Čtěte nahlas 🙂

Český jazyk hrou – Čtenářský deník  za březen – zpracujte na papír (až se uvidíme, tak si to vlepíte do sešitu). Foto zašlete na WA do pátku.

Matematika:

Aritmetika – Aritmetický průměr str. 8 (zopakujte si učivo – růžový rámeček), do sešitu písemně cv. 2/8, ústně cv. 3-7 str. 8, písemně cv. 8,9 strana 8, písemně cv. 1 a 5 ze strany 9, ústně cv. 7/9

Geometrie – Osově souměrné útvary str. 11, do sešitu cv. 1,2 str. 11

Anglický jazyk:

5. lekce – Places – stále opakujeme slovní zásobu, PS str. 44+45. Poslechy uložím během týdne na Teams (do souborů)

Nauka o společnosti:

Nová učebnice – Putování Evropou str. 3-5 – výpisek do sešitu

Nauka o přírodě:

Formy a druhy energie str. 16 – výpisek do sešitu

Hudební výchova:

Zazpívejte si své oblíbené písně (alespoň tři) a názvy zapište do sešitu HV

Výtvarná výchova: