IV.B Mgr. Lenka Němcová

Mgr. Lenka Němcová

lenka.nemcova@zsrakovskeho.cz

Školní týden od 16. – 20. dubna:

M:  3. díl matematiky – zlomky, přímá úměrnost, geometrie do str. 24

ČJ: plánovaný test z ČJ 16.5 (  vyjmenovaná slova, slovní druhy, pády, slovesa, tvary sloves jednoduché, složené, rody, vzory)

• práce v hodině do str. 111

NOP: test 24.4- horniny a nerosty od str. 40-43, tento týden výuka půda str. 44

Závěrečná prezentace žáků 4.B ZŠ Rakovského v galerii současného umění – DOX

Závěrečná prezentace v galerii současného umění DOX dne 9.4. Žáci stáli na pódium před plným sálem žáků z pražských škol, skvěle prezentovali projekt “ STROMY A NAŠE KOŘENY“, seznámili diváky s půlročním tematickým obsahem a zazpívali závěrečnou píseň „SVĚT SE STÁLE TOČÍ“.  S úsměvem a pyšným výrazem v  tváři odcházeli z pódia, věděli, že dokázali něco víc. Zároveň se sami stali porotou, která hodnotila práce jiných tříd, velmi důležitý krok, uvědomit si, váhu práce jich samotných.

Škola v přírodě – od 11.6 – 15.6 /2018

Cena 2 267 Kč, číslo účtu: 266496066/0300, specifický symbol: 201811, uvádějte jméno dítěte a třídu.

Školní týden od 9. – 13. dubna:

Dne 9.4 -závěrečná prezentace v galerii DOX  – prezentace v rámci projektu kreativního partnerství – plánována beseda s žáky z jiných škol, ukázka prací, zkušeností ( https://www.dox.cz/cs/) – ráno odcházíme v 8:00 od školy směr galerie DOX, návrat mezí 13-14 hodinou, odhlášení obědů doporučuji.  Pití, 2x svačina, kapesné, badatelský deník, MHD průkaz.

Pá – test ČJ ( opakování ), dokončení rodu mužského, procvičování vyjmenovaných slov

MA: 3. díl, do str. 13

Školní týden od 3. – 6. dubna:

MA: test geometrie z 2. dílu – 6.4,  začínáme 3. díl matematiky

ČJ: test  13.4 – vyjmenovaná slova, slovní druhy, pády, slovesa, rody, vzory, učebnice do str. 100

NOP: výuka v přírodě 7.4, připevnění destiček k zasazeným stromům

Učivo týden od 26. března: ČJ –  procvičování rodu mužského, opakování rodu středního, ženského, zároveň žáci opakují vyjmenovaná slova a slovní druhy, učebnice do str. 108, MA – procvičování a dokončování druhého dílu matematiky – slovní úlohy, jednotky – převody, písemné násobení, písemné dělení, zaokrouhlování , geometrie, příprava na test.

Učivo týden 19. – 23.3 – M – do str. 52, ČJ – do str. 93

Třídní schůzky: středa 21.3 od 17 – 17:30 hodin, konzultace po domluvě.

Vážení rodič,

tento pátek jste srdečně zváni na prezentaci našeho projektu od 15 hodin. Sraz v divadle Cikorka  14.40.

Těší se na Vás 4.B! Těšíme se i na babičky, dědy, strýčky, tety a všechny Váše kamarády.

POZVÁNKA NA ZÁVĚREČNOU PREZENTACI NAŠEHO PROJEKTU: “ STROMY A NAŠE KOŘENY“, dne 16.3 od 15-17 hodin v divadle na Cikorce ( http://www.ddmmonet.cz/divadlo-na-cikorce )

Jste srdečně vítáni , čeká Vás krásné vystoupení !!

Děkuji za krásnou pozvánku: Petře Grubb

Učivo: 26. 2 – 2.3

Český jazyk: opakování vyjmenovaných slov, učebnice do str. 74 – procvičování vzorů rodu středního

Matematika: trojúhelníková nerovnost, pravý úhel, pravoúhlý trojúhelník, písemné násobení dvojciferným činitelem – do str. 37