IX.B Mgr. Roman Táborský

ANGLIČTINA  5. 3. 2024

TEST A

TEST B

Sportovní kurz  – Černá v Pošumaví (2.-6.10.2023)

2.10. V pořádku jsme přijeli na místo. Ubytovali se a naobědvali. Odpoledne si vyzkoušeli plážové sporty – fotbal, nohejbal, volejbal. Počasí se dokonce tak vydařilo, že většina z nás si zaplavala v „jihočeském moři“. Po večeři nás čekala procházka po pláži k místnímu jacht klubu a romantický západ slunce nad Šumavou. První den našeho soustředění byl zakončen sporty v posilovně a zopakování si správných návyků ohledně dentální hygieny.

3.10. Dnešní dopolední letní teploty opět lákaly na koupání a plážové sporty. Odpoledne nás čekal paintball v nedalekém Adventure parku Lipno. Den byl zakončen preventivním programem na nástrahy sociálních sítí.

4.10. Počasí dnes bylo jako stvořené pro výletování, a tak jsme se rozhodli podívat se do Horní Plané: rodiště spisovatele zdejšího kraje – jeho jedinečných přírodních krás, historie a tradic i mentality místních obyvatel – Adalberta Stiftera. Mírné ochlazení nám nevadilo. Hřálo nás zdolávání místní kopcovité krajiny. Cestou jsme navštívili rozhlednu Dobrá Voda. Podařilo se nám získat odznak za 25 tis. kroků.

5.10. Den byl ve znamení letních sportů a odpočinku u deskových her. Odpoledne jsme využili silného větru a pouštěli draky. Večer na závěr pobytů nás čekal táborák s buřty a zpíváním u ohně.

www.umimeanglicky.cz

www.helpforenglish.cz

TEST: Přítomné časy

Informace k přijímacímu řízení na SŠ

MŠMT právě oznámilo termíny přijímacího řízení na SŠ. Nově se budou zkoušky konat ne ve dvou za sebou jdoucích dnech, ale první termín bude v pátek 12.dubna 2024 a druhý termín až po víkendu, tedy v pondělí 15. dubna 2024. Toto je jedna z prvních a konkrétních změn, které deváťáky v letošním roce čekají. MŠMT a Cermat momentálně projednávají další úpravy a změny. Informovanost rodičů i žáků z devátých tříd bude jednou z priorit, kterým se budeme letos ve škole věnovat.

Připojujeme informativní brožuru „Průvodce devítkou 2023-2024“ (možnost stažení po kliknutí na odkaz). Brožura je určena žákům z devátých tříd (a jejich rodičům), které čeká rozhodování, kam po základní škole pokračovat. Usnadní jim orientaci v tom, co vše je v průběhu deváté třídy čeká a najdou zde přehled všech zásadních informací, ale i odpovědi na nejčastější otázky, které se váží k výběru budoucího povolání či studia. Další aktuální informace budou průběžně k dispozici na FB Kam po devítce.