VII.B Mgr. Veronika Sidorová


Mgr. Veronika Sidorová

veronika.sidorova@zsrakovskeho.cz

 


SPORTOVNÍ SOUSTŘEDĚNÍ VII.B

3 a 4.DEN Probudili jsme se do deštivého dne a už to vypadalo, že dnes se ven nepodíváme. Ale nakonec se na nás přece jen usmálo štěstí a tak jsme využili každou chvíli mezi přeháňkami, abychom si užili čerstvého vzduchu. Odpoledne jsme běželi orientační běh i s úkoly a večer stihly dvě disciplíny v horském čtyřboji. Také jsme se věnovali hrám, které kombinovaly jak rychlost, tak úsudek a myšlení a nezapomněli jsme ani na hry, které utužily náš kolektiv. Druhý den jsme začali štafetami a pokračovali dál ve veselém duchu v horském čtyřboji. Mezi námi jsou opravdový velmistři, kteří vydrží i 30 minut v „prkně“. Pozdní odpoledne pak využijeme k míčovým hrám a večer nás čeká zábava. Zítra už se na vás těšíme!!!

2.DEN Dnes jsme se vydali na celodenní výlet na vrchol Žalý. Meteorologové předpověděli nejlepší počasí v celém týdnu, a tak jsme se rozhodli toho využít. Cesta byla dlouhá 14 km a my jsme ji zvládli v rychlém tempu, protože počasí na horách se rychle mění. Odpoledne se ale počasí umoudřilo, vysvitlo slunce a nás čekaly atletické disciplíny.Mezi ně patřila i štafeta. Závody byly hodně napínavé až do úplného konce. Atmosféra závodu byla neuvěřitelná. K večeru jsme si zahráli skvělou hru, kdy musel spolupracovat celý kolektiv a dokázali jsme se shodnout a hru společně jako tým vyhrát. Zároveň už dokážeme dobře komunikovat a  umíme si naslouchat. Zítra nás čeká super sportovní den, budeme závodit v orientačním běhu a horském čtyřboji. Posíláme pozdravy!

1.DEN Zdravíme vás ze sportovního soustředění, které probíhá ve Vítkovicích v Krkonoších. Dorazili jsme v pořádku na chatu Hubertku a nyní po rozdělení pokojů nás čeká výtečný oběd. Odpoledne se chystáme na průzkum okolí a začneme se věnovat sportovním a společenským aktivitám. Počasí nám zatím moc nepřeje, ale naštěstí máme obrovskou společenskou místnost, kterou můžeme využít jako malou tělocvičnu, takže sportovat se bude. Huráááá!!!


Z důvodu úpravy provozu školní jídelny, podle vydaných pravidel pro provoz stravovacích služeb z usnesení vlády o přijetí krizového opatření ze dne 30. 9. 2020 v bodě II. 4), budou od 5.10. v některé dny poslední vyučovací hodiny v zkráceny. Výpis změn pro VII.B:

St – konec poslední hodiny 13:20


Naše škola se tradičně zapojuje do soutěže Office Arena a Minecraft cup 2020. Prosím všechny zájemce o registraci do 24.2.2020 zde a zde. Kategorie: A (základní školy a nižší stupně gymnázií), identifikátor školy: 133A. Hodně štěstí!


Microsoft Teams -Virtuální třída

Milí žáci,
určitě už jste si všimli, že pro nás byla vytvořena virtuální třída v aplikaci Teams. Všichni se prosím přihlašte do online aplikace Teams přes MS Office365 (přes školní email vlevo nahoře rozklikněte 9 teček a vyberte Teams), pak v záložce Týmy uvidíte naši třídu.
     Tato virtuální třída výrazně zjednoduší naši komunikaci, i komunikaci s ostatními učiteli. Aplikace je přehlednější než email. Uvidíte tam výukové materiály, i zadání prací včetně termínů odevzdání.

V naší virtuální třídě najdete několik důležitých záložek:

 • v horní liště:
  záložka soubory: zde najdete přehledně veškerý nasdílený výukový materiál, který si můžete kdykoliv otevřít a nastudovat
 • záložka zadání: zde najdete přehledně všechny úkoly a zadání, které máte splnit včetně termínů odevzdání. V této sekci můžete také úkoly odevzdat, takže máte na jednom místě přehled o tom co jste už splnili a co vám ještě zbývá odevzdat
 • záložka poznámkový blok: tady si můžete založit vlastní poznámkový blok do jednotlivývh předmětů
 • záložka příspěvky: zde je hlavní zeď třídy, která zároveň slouží jako chat, něco jako na facebooku, takže to co tam napíšete, vidí všichni členové naší třídy

levá strana:

 • zde je seznam záložek pro jednotlivé předměty, které slouží především ke komunikaci. Po kliknutí na jednotlivý předmět se vám zobrazí chat, kde
 • můžete o daném předmětu diskutovat nejen mezi sebou, ale i s vaším učitelem.
  záložka obecné je potom hlavní chat naší virtuální třídy

    Doufám, že se ve virtuální třídě rychle zorientujete a naučíte se sní pracovat. Pokud budete mít nějaké potíže, nebojte se mi napsat a spolu to vyřešíme.

Zkuste se teď do naší třídy přihlásit a napsat mi na chat jak se vám daří.

Mějte se krásně a těším se na vás na chatu třídy ?

Kurz běžeckého a sjezdového lyžování – 18.1. 2020 – 24.1. 2020

Pension Berounka, Mariánská hora 765, Albrechtice v Jizerských horách, 46843

Telefon: +420731526652

Odjezd: 18.1.2020 (Sobota) v 9:30 hodin. Parkoviště u Prioru v Modřanech

Sraz: 9:15

Příjezd: 24.1.2020 (Pátek) v 15:00. Parkoviště u Prioru v Modřanech

Personální obsazení LVVZ

Mgr. L Tauchman – vedouci zájezdu, instruktor, zdravotník

Mgr. Veronika Sidorová- instruktor

Mgr. Jitka Havlíčková – zdravotník

 1. Potvrzení o seřízení lyží
 2. Bezinfekčnost
 3. Zdravotní způsobilost + Kopie kartičky zdravotní pojišťovny
 4. Běžecké lyže s protiskuzovou úpravou (šupiny), v případě lyží bez protiskuzové úpravy, je třeba mít vlastní vosky + smývač vosků
 • Častku 1000,-kč na velky, budou mít žáci u sebe v den odjezdu (prosím o drobné bankovky)
 • Pobyt začínáme večeří
 • U autobusu odevzdat bezinfekčnost, podepsané léky s rozpisem dávkování a doklad o seřízení vázání (kdo ještě neodevzdal)
 • Na cestu batoh (svačina, pítí, oběd)
 • Kdo trpí nevolností- podat před cestou kinderyl

 

Lyžařský kurz – zima 2020

Vážení rodiče,

na základě závazné přihlášky na LVZ Vám posílám informaci o doplatku.

Doplatek 2100 Kč, prosím, uhraďte do 20.12. 2019 na níže uvedený účet.

· bankovní účet: 266496066/0300

· variabilní symbol žáka

· specifický symbol: 201929

· zpráva pro příjemce: PŘÍJMENÍ ŽÁKA + TŘÍDU + ÚČEL PLATBY (LVZ)

Děkuji

Adaptační kurz 27.11. – 29.11.2019 Projekt INVENIO,

sraz 8:45 před školou, od té pak půjdeme na zastávku a pojedeme do Kunratic, kde nás čekají první úkoly.:-) S sebou vše podle rozpisu. Návrat v pátek cca 13:30 – 14:30 ke škole.

Na kurz si, prosím, vezměte

 1. spacák a oblečení na spaní (spaní je na postelích)
 2. přezůvky
 3. pohodlné oblečení na aktivity uvnitř domu
 4. sportovní oblečení, ve kterém vám nebude zima a zároveň vám nebudebránit ve sportovních aktivitách venku – doporučujeme spíše takové, kterési můžete případně umazat.
 5. něco do deště (nepromokavou lehkou bundu nebo pláštěnku)
 6. pevnější boty na sport a do přírody (ideálně takové, které si můžete ušpinit)
 7. (případně druhé náhradní boty)
 8. léky (pokud nějaké užíváte)
 9. repelent (v teplých měsících)
 10. láhev na pití a pokrývku proti slunci (v teplých měsících)
 11. hygienické potřeby
 12. osobní doklady, kartičku pojištěnce a zdravotní deklaraci

Ředitelské volno,

info:   ŘEDITELSKÉ VOLNO  

Adaptační kurz 27.11. – 29.11.2019 Projekt INVENIO

Cena: 1.990,- Kč/žák

číslo účtu školy: 266496066/0300 – PLATBY ŠKOLE

specifický symbol: 201923

variabilní symbol: individuálně přidělen každému žákovi

Více informací na https://invenioproskoly.cz/

Změna v rozvrhu

Každy čtvrtek (platí od 18. 9. 2019 do konce školního roku) konec vyučování ve 12:25 hod. z důvodu dvouhodinové výuky TV bez přestávky.

Yakoub Ben

Komentáře jsou uzavřeny.