VII.B Mgr. Veronika Sidorová


Mgr. Veronika Sidorová

veronika.sidorova@zsrakovskeho.cz

 


Office Arena slaví letos 10 let a připravila pro naše žáky opět zajímavou soutěž. Připomínám, že již po několik let držíme v této soutěži titul nejlepší pražská základní škola. Naposledy zásluhou šikovného žáka Vojty Fořta – ještě jednou moc blahopřejeme. Prosím všechny zájemce o registraci do 19.2.2021 zde Kategorie: A (základní školy a nižší stupně gymnázií), identifikátor školy: 151A. Hodně štěstí!


Z důvodu úpravy provozu školní jídelny, podle vydaných pravidel pro provoz stravovacích služeb z usnesení vlády o přijetí krizového opatření ze dne 30. 9. 2020 v bodě II. 4), budou od 7.12. v některé dny poslední vyučovací hodiny v zkráceny. Výpis změn pro VII.B:

St – konec poslední hodiny 13:20


SPORTOVNÍ SOUSTŘEDĚNÍ VII.B

3 a 4.DEN Probudili jsme se do deštivého dne a už to vypadalo, že dnes se ven nepodíváme. Ale nakonec se na nás přece jen usmálo štěstí a tak jsme využili každou chvíli mezi přeháňkami, abychom si užili čerstvého vzduchu. Odpoledne jsme běželi orientační běh i s úkoly a večer stihly dvě disciplíny v horském čtyřboji. Také jsme se věnovali hrám, které kombinovaly jak rychlost, tak úsudek a myšlení a nezapomněli jsme ani na hry, které utužily náš kolektiv. Druhý den jsme začali štafetami a pokračovali dál ve veselém duchu v horském čtyřboji. Mezi námi jsou opravdový velmistři, kteří vydrží i 30 minut v „prkně“. Pozdní odpoledne pak využijeme k míčovým hrám a večer nás čeká zábava. Zítra už se na vás těšíme!!!

2.DEN Dnes jsme se vydali na celodenní výlet na vrchol Žalý. Meteorologové předpověděli nejlepší počasí v celém týdnu, a tak jsme se rozhodli toho využít. Cesta byla dlouhá 14 km a my jsme ji zvládli v rychlém tempu, protože počasí na horách se rychle mění. Odpoledne se ale počasí umoudřilo, vysvitlo slunce a nás čekaly atletické disciplíny. Mezi ně patřila i štafeta. Závody byly hodně napínavé až do úplného konce. Atmosféra závodu byla neuvěřitelná. K večeru jsme si zahráli skvělou hru, kdy musel spolupracovat celý kolektiv a dokázali jsme se shodnout a hru společně jako tým vyhrát. Zároveň už dokážeme dobře komunikovat a  umíme si naslouchat. Zítra nás čeká super sportovní den, budeme závodit v orientačním běhu a horském čtyřboji. Posíláme pozdravy!

1.DEN Zdravíme vás ze sportovního soustředění, které probíhá ve Vítkovicích v Krkonoších. Dorazili jsme v pořádku na chatu Hubertku a nyní po rozdělení pokojů nás čeká výtečný oběd. Odpoledne se chystáme na průzkum okolí a začneme se věnovat sportovním a společenským aktivitám. Počasí nám zatím moc nepřeje, ale naštěstí máme obrovskou společenskou místnost, kterou můžeme využít jako malou tělocvičnu, takže sportovat se bude. Huráááá!!!


 

Naše škola se tradičně zapojuje do soutěže Office Arena a Minecraft cup 2020. Prosím všechny zájemce o registraci do 24.2.2020 zde a zde. Kategorie: A (základní školy a nižší stupně gymnázií), identifikátor školy: 133A. Hodně štěstí!


Microsoft Teams -Virtuální třída

Milí žáci,
určitě už jste si všimli, že pro nás byla vytvořena virtuální třída v aplikaci Teams. Všichni se prosím přihlašte do online aplikace Teams přes MS Office365 (přes školní email vlevo nahoře rozklikněte 9 teček a vyberte Teams), pak v záložce Týmy uvidíte naši třídu.
     Tato virtuální třída výrazně zjednoduší naši komunikaci, i komunikaci s ostatními učiteli. Aplikace je přehlednější než email. Uvidíte tam výukové materiály, i zadání prací včetně termínů odevzdání.

V naší virtuální třídě najdete několik důležitých záložek:

 • v horní liště:
  záložka soubory: zde najdete přehledně veškerý nasdílený výukový materiál, který si můžete kdykoliv otevřít a nastudovat
 • záložka zadání: zde najdete přehledně všechny úkoly a zadání, které máte splnit včetně termínů odevzdání. V této sekci můžete také úkoly odevzdat, takže máte na jednom místě přehled o tom co jste už splnili a co vám ještě zbývá odevzdat
 • záložka poznámkový blok: tady si můžete založit vlastní poznámkový blok do jednotlivývh předmětů
 • záložka příspěvky: zde je hlavní zeď třídy, která zároveň slouží jako chat, něco jako na facebooku, takže to co tam napíšete, vidí všichni členové naší třídy

levá strana:

 • zde je seznam záložek pro jednotlivé předměty, které slouží především ke komunikaci. Po kliknutí na jednotlivý předmět se vám zobrazí chat, kde
 • můžete o daném předmětu diskutovat nejen mezi sebou, ale i s vaším učitelem.
  záložka obecné je potom hlavní chat naší virtuální třídy

    Doufám, že se ve virtuální třídě rychle zorientujete a naučíte se sní pracovat. Pokud budete mít nějaké potíže, nebojte se mi napsat a spolu to vyřešíme.

Zkuste se teď do naší třídy přihlásit a napsat mi na chat jak se vám daří.

Mějte se krásně a těším se na vás na chatu třídy ?

Kurz běžeckého a sjezdového lyžování – 18.1. 2020 – 24.1. 2020

Pension Berounka, Mariánská hora 765, Albrechtice v Jizerských horách, 46843

Telefon: +420731526652

Odjezd: 18.1.2020 (Sobota) v 9:30 hodin. Parkoviště u Prioru v Modřanech

Sraz: 9:15

Příjezd: 24.1.2020 (Pátek) v 15:00. Parkoviště u Prioru v Modřanech

Personální obsazení LVVZ

Mgr. L Tauchman – vedouci zájezdu, instruktor, zdravotník

Mgr. Veronika Sidorová- instruktor

Mgr. Jitka Havlíčková – zdravotník

 1. Potvrzení o seřízení lyží
 2. Bezinfekčnost
 3. Zdravotní způsobilost + Kopie kartičky zdravotní pojišťovny
 4. Běžecké lyže s protiskuzovou úpravou (šupiny), v případě lyží bez protiskuzové úpravy, je třeba mít vlastní vosky + smývač vosků
 • Častku 1000,-kč na velky, budou mít žáci u sebe v den odjezdu (prosím o drobné bankovky)
 • Pobyt začínáme večeří
 • U autobusu odevzdat bezinfekčnost, podepsané léky s rozpisem dávkování a doklad o seřízení vázání (kdo ještě neodevzdal)
 • Na cestu batoh (svačina, pítí, oběd)
 • Kdo trpí nevolností- podat před cestou kinderyl

 

Lyžařský kurz – zima 2020

Vážení rodiče,

na základě závazné přihlášky na LVZ Vám posílám informaci o doplatku.

Doplatek 2100 Kč, prosím, uhraďte do 20.12. 2019 na níže uvedený účet.

· bankovní účet: 266496066/0300

· variabilní symbol žáka

· specifický symbol: 201929

· zpráva pro příjemce: PŘÍJMENÍ ŽÁKA + TŘÍDU + ÚČEL PLATBY (LVZ)

Děkuji

Adaptační kurz 27.11. – 29.11.2019 Projekt INVENIO,

sraz 8:45 před školou, od té pak půjdeme na zastávku a pojedeme do Kunratic, kde nás čekají první úkoly.:-) S sebou vše podle rozpisu. Návrat v pátek cca 13:30 – 14:30 ke škole.

Na kurz si, prosím, vezměte

 1. spacák a oblečení na spaní (spaní je na postelích)
 2. přezůvky
 3. pohodlné oblečení na aktivity uvnitř domu
 4. sportovní oblečení, ve kterém vám nebude zima a zároveň vám nebudebránit ve sportovních aktivitách venku – doporučujeme spíše takové, kterési můžete případně umazat.
 5. něco do deště (nepromokavou lehkou bundu nebo pláštěnku)
 6. pevnější boty na sport a do přírody (ideálně takové, které si můžete ušpinit)
 7. (případně druhé náhradní boty)
 8. léky (pokud nějaké užíváte)
 9. repelent (v teplých měsících)
 10. láhev na pití a pokrývku proti slunci (v teplých měsících)
 11. hygienické potřeby
 12. osobní doklady, kartičku pojištěnce a zdravotní deklaraci

Ředitelské volno,

info:   ŘEDITELSKÉ VOLNO  

Adaptační kurz 27.11. – 29.11.2019 Projekt INVENIO

Cena: 1.990,- Kč/žák

číslo účtu školy: 266496066/0300 – PLATBY ŠKOLE

specifický symbol: 201923

variabilní symbol: individuálně přidělen každému žákovi

Více informací na https://invenioproskoly.cz/

Změna v rozvrhu

Každy čtvrtek (platí od 18. 9. 2019 do konce školního roku) konec vyučování ve 12:25 hod. z důvodu dvouhodinové výuky TV bez přestávky.

Yakoub Ben

Komentáře jsou uzavřeny.