III.B Mgr. Martina Zabavíková

martina.zabavikova@zsrakovskeho.cz

Plán učiva na týden 21.09. – 25.09.2020

Český jazyk:

• Mluvnice:Slovesa, podstatná jména, spodoba znělosti (orientačně v učebnici str. 14-18).
  •  Sloh+Čtení: Báseň „Září“ (Čítanka str.7) – přednes (báseň se budeme učit zpaměti, podrobnosti sdělím dětem), povídka Mach a Šebestová (Čítanka str. 5-7),  Návštěva z planety Píp (Čítanka str. 8-9).
  • Psaní: Malá a velká psací písmena – dodržování úpravy při psaní.

Anglický jazyk:

Hello, Superstars! Hello bugs! str. 2-5, učebnice i pracovní sešit

Matematika:

• Aritmetika:Slovní úlohy, sčítání, odčítání, porovnávání čísel (orientačně v učebnici str. 8-13),
  • Geometrie: Bod, přímka

Svět kolem nás:

Pracovní list na téma „Město, ve kterém žijeme, významné budovy, pošta, zdravotní zařízení, obchody“

Důležité informace:

• Velká pochvala dětem, které  absolvovaly plavecký výcvik. Lektoři děti velmi chválili:-).
  • Od tohoto týdne již začínáme pravidelnou výuku, děti budou denně dostávat písemné domácí úkoly (kromě pátku). Prosím rodiče, aby úkoly podepisovali.
  • Pracovní sešity do ČJ, M a SKN již byly doručeny do školy, podklady k platbě zašlu během týdne.
  • V tomto týdnu si již napíšeme cvičný diktát a cvičnou desetiminutovku z matematiky (sčítání, odčítání).
  • Prosím o obalení všech učebnic a všech sešitů.
  • Děkuji za platbu za sešity (zaplatili všichni kromě jednoho žáka) a také děkuji za hygienické potřeby (přinesli všichni kromě jedné žákyně).
  • V případě jakýchkoliv dotazů pište email:-). Děkuji za emailovou komunikaci s rodiči u nachlazených dětí, velmi si vážím Vaší zodpovědnosti, že nemocné děti necháváte doma.

Martina Zabavíková, TU III.B