VI.C Bc. Lenka Spurná

Bc. Lenka Spurná

lenka.spurna@zsrakovskeho.cz


TEST UNIT 1

BESEDA S OLYMPIONIKEM LUKÁŠEM ROHANEM

V pátek 3.11. 2023 proběhne v naší škole beseda s olympijským sportovcem Lukášem Rohanem, který  reprezentuje naši zemi ve vodním slalomu.  Budeme mít možnost s ním pohovořit o jeho sportovní kariéře, cestě k úspěchu a životních hodnotách, které ho dovedly až na olympiádu,

Bude to pro nás zapálené sportovce skvělá příležitost  dozvědět se o tom, jakým úsilím, odhodláním a obětavostí se stane člověk olympijským medailistou.


VOLBY VE TŘÍDĚ

V pondělí 16.10.2023 proběhly v naší třídě volby. Volili jsme si předsedu třídy, také místopředsedu a pokladníka. Bylo to velmi napínavé, volilo se ve dvou kolech a dokonce proběhla i mimořádná volba. Hlasy se vždy sčítaly z volební urny. Dále jsme také potřebovali zástupce do školního parlamentu a protože za šestou třídu mohou nastoupit zástupci dva, tak jsme vybírali ze čtyř dvojic. Celé volby se nesly v přátelském duchu a oponenti pak gratulovali vítězům.  A jaké byly výsledky?

Předseda třídy: Jan Kos

Místopředseda třídy: Vojtěch Rybák

Pokladník: Štěpán Semrád

Zástupci parlamentu: Lukáš Záluský, David Urválek


ADAPTAČNÍ KURZ – Pec pod Sněžkou 2023

Den 4.

Ráno jsme odstartovali rozcvičkou s výhledem na námi pokořenou Sněžku. Hned poté nás totiž čekala dobrodružná hra, která vyžadovala nejen rychlé nohy, ale taky dobrou strategii. Jako „potapěči“ jsme lovili vzácné drahokamy  a snažili se dostat šifru ze dna oceánu a nebezpečí na nás číhalo nejen v podobě časového limitu, ale hlavně v podobě paní učitelek – černé chobotnice a modré murény 🙂 Po svačině jsme soutěžili ve dvou vědomostních soutěžích a po obědě už nás čekaly obávané problémovky a hra, ve které bylo opravdu zapotřebí nás všech. V komunikaci jsme se opravdu zlepšili, takže stačilo pár pokusů a měli jsme to. Euforie byla neskutečná, všichni jsme skákali snad dva metry do vzduchu. Večer jsme se zas proměnili na inženýry NASA a postavili neuvěřitelně bytelné lodě pro naše vejconauty. No a poslední energii jsme vynaložili samozřejmě na tanec a bylo to bezva. Vlastně jsme se shodli, že všechno tady s naší třídou je príma. Tak se na vás zítra těšíme, máme co vyprávět!

Den 3.

Dnešní den, a to hlavně odpoledne, bylo pro nás tak trochu odpočinkové, abychom předešli hlavně zraněním z únavy. Ráno jsme si dali pořádnou snídani a cítili jsme se jako králové, protože ve zdejší chatě servírují švédské stoly. Dopoledne jsme vyzkoušeli hru na postřeh, paměť, rychlost, sílu i vytrvalost. Po výborných borůvkových knedlících na oběd jsme měli odpoledne zaměřené hlavně na týmovou spolupráci, komunikaci a domluvili jsme si pravidla, podle kterých chceme další roky v naší třídě fungovat. A nakonec musíme říct, že nám to šlo skvěle. Před večeří jsme vyzkoušeli jestli máme v sobě smysl pro rytmus, takže rytmické tance nesměly chybět a nakonec nás večer čekala ta nejzábavnější část a to módní přehlídka. O originální masky opravdu nebyla nouze a hodně moc jsme se nasmáli. Zítra nás čeká výzva a to v řešení tzv. „problémovek“, kdy je zapotřebí každého z nás. Tak o tom zas zítra. Ahoóóój!

 

Den 2.

Dnešní ráno bylo jako stvořené, abychom se vydali na naší expedici. Věděli jsme, že to není lehký úkol, protože nás čekalo nejen 800 výškových metrů stoupání, ale také ztížené povětrnostní podmínky. Naštěstí nás celou dobu provázelo sluníčko. Dnes jsme zvládli úspěšně zdolat Obří Důl, vystoupat na Sněžku (1603 m), projít si Krkonošskou tundrou, nabrat síly na Luční boudě a Výrovce a zakončit sestupem přes Liščí hřeben až na naší krásnou chatu. Expedici jsme zakončili pořádným protažením a chvilku se kochali výhledem na naší cestu a tím neuvěřitelným výkonem, protože jsme dnes v nohách měli úctyhodných 26 km. Všichni jsme v pořádku a máme pořád dost energie, tak jsme večer zahráli hry a zasoutěžili ve vědomostním kvízu.

Den 1.

První den jsme vůbec nezaháleli a hned jsme se po skvělém obědu vydali na průzkum okolí, zahráli si několik soutěží, učili jsme se spolupráci a komunikaci v týmu a pořádně si zasportovali. Večer jsme věnovali prohlubování znalostí o přírodě, přírodních podmínkách, národních parcích a také jaké je důležité vybavení na horskou túru a bezpečnost na horách. Po důkladné přípravě a strategii na zítřejší expedici, jejíž cílem bude zdolání nejvyššího vrcholu v ČR – Sněžky jsme ještě zvládli trochu kreativní činnosti a pak už spát, abychom byli zítra v plné síle.Dojeli jsme v pořádku na místo pobytu v Peci pod Sněžkou – Husova bouda. Počasí nám zatím přeje. Zařadili jsme ale ihned změnu v programu, zítra vyrážíme na celodenní túru na Sněžku, protože ve středu se má ochladit. Zdravíme, třída VI.C


SPORTOVNÍ ZÁŽITEK  – MISTROVSTVÍ EVROPY V BASEBALLU 

Přímo od vedení klubu Eagles Praha baseball a softball (www.eagles.cz) jsme dostali jako sportovní třída pozvánku na velkolepou akci v pálkovacích hrách a to ME v baseballu, kterou hostí právě Česká republika v několika městech včetně Prahy. V pondělí 25.9.2023 nás tak čeká velký zážitek, kdy uvidíme zápas evropských super týmů od 11:00 hodin a také vyzkoušíme některé z dovedností v zóně České baseballové asociace. Mezi tradiční disciplíny patří například odpal ze stativu, hod na přesnost a v rámci soutěže hodu na rychlost budeme soutěžit o zajímavé ceny.

Sraz: pondělí 25.9.2023 v 7:55 ve třídě

Sebou: sportovní obuv a oděv, pití, svačinu

Návrat: na konci vyučovaní ve 13:30 (není třeba odhlašovat oběd)

Komentáře jsou uzavřeny.