IX.A Bc. David Chadraba

Bc. David Chadraba

david.chadraba@zsrakovskeho.cz


Aj

Informace k přijímacímu řízení na SŠ

MŠMT právě oznámilo termíny přijímacího řízení na SŠ. Nově se budou zkoušky konat ne ve dvou za sebou jdoucích dnech, ale první termín bude v pátek 12.dubna 2024 a druhý termín až po víkendu, tedy v pondělí 15. dubna 2024. Toto je jedna z prvních a konkrétních změn, které deváťáky v letošním roce čekají. MŠMT a Cermat momentálně projednávají další úpravy a změny. Informovanost rodičů i žáků z devátých tříd bude jednou z priorit, kterým se budeme letos ve škole věnovat.

Připojujeme informativní brožuru „Průvodce devítkou 2023-2024“ (možnost stažení po kliknutí na odkaz). Brožura je určena žákům z devátých tříd (a jejich rodičům), které čeká rozhodování, kam po základní škole pokračovat. Usnadní jim orientaci v tom, co vše je v průběhu deváté třídy čeká a najdou zde přehled všech zásadních informací, ale i odpovědi na nejčastější otázky, které se váží k výběru budoucího povolání či studia. Další aktuální informace budou průběžně k dispozici na FB Kam po devítce.


Zahájení školního roku 2023/2024

Pondělí 04. 09. – výuka probíhá od 8:00 do 8:45, v učebně HV ( B5/002 )

S sebou: psací potřeby, poznámkový blok

Obědy budou vydávány mezi 11 až 12 hodinou.

Úterý 05. 09.  – den s třídním učitelem. Sraz ve třídě v 8h, na programu bude seznámení se školním řádem a další formality. Poté exkurze na Pražský hrad. S sebou stačí mít pouze propisku a případně lítačku. Návrat do školy ve 12:35, v tento čas bude končit vyučovaní, odpolední výuka odpadá.

Od středy 06. 09. probíhá výuka normálně podle rozvrhu a žáci by už měli mít všechny nutné pomůcky. Poprosím Vás, nezapomeňte mít obalené a vyplněné žákovské knížky, které bych ve středu ráno zkontroloval.

 

 

 

Komentáře jsou uzavřeny.