HODNOCENÍ ŽÁKŮ NA VYSVĚDČENÍ

Vážení rodiče, čekali jsme na upřesnění MŠMT k pravidlům hodnocení žáků za druhé pololetí.

Vyhláška 211/2020 Sb. o hodnocení výsledků vzdělávání žáků ve druhém pololetí školního roku 2019/2020 naleznete ZDE.

Výsledná známka žáka ve druhém pololetí vychází z:

a) podkladů pro hodnocení získaných v druhém pololetí v době, kdy žák ještě docházel do školy

b) hodnocení získaných při vzdělávání na dálku

c) případně z hodnocení výsledků žáka za první pololetí školního roku 2019/2020.

Metodika k vyhlášce 211/2020 Sb. najdete ZDE.

Základní principy hodnocení žáků:

1. Spravedlivé hodnocení každého žáka při zvýšeném respektování individuálních podmínek na domácí přípravu a vzdělávání na dálku.
  2. V průběhu výuky se soustředit na poskytování zpětné vazby.
  3. Klasifikace na vysvědčení by vzhledem k výrazně diferencovaným podmínkám pro vzdělávání v druhém pololetí neměla být horší než v předchozím pololetí, a to zejména na základních školách.
  4. Problematické situace by měly být vždy řešeny ve prospěch žáků.

Záložka pro permanentní odkaz.