VI.C Mgr. Adéla Průšová

Mgr. Adéla Průšová

adela.prusova@zsrakovskeho.cz


Školní rok 2026/2027

Fotogalerie

Září/říjen – třídenní turistika/ přežití v přírodě
5.12. – 9.12. – Lyžařský kurz – Lienzer Bergbahnen – Zettersfeld

Zbraslavice 2025

Hlásíme se ze sportovního kurzu ve Zbraslavice a zatím si to všichni moc užíváme.

Pondělí
Po příjezdu nás čekal oběd (těstoviny s omáčkou), které zmizely rychlostí blesku. Odpoledne jsme hráli různé hry a večer… no, k večeři bylo něco velmi dobrého, ale už si nikdo nepamatuje co. Asi hlad zvítězil nad pamětí. 😅

Večer začala velká indiánská hra. Všichni se převlékli do kostýmů, velký šaman rozdělil kmeny a první soutěže mohly začít. Každý kmen si vyrobil svého koníka a vymýšleli scénky o vzniku kmenu. Po náročném dni jsme usnuli skoro dřív než po večerce.

Úterý
Ráno jsme začali týmovou hrou, kde ve dvojicích odpovídali na otázky od náčelníků. Potom jsme se věnovali vlastnímu programu a učili se orientaci v mapách a poznávali orienťácké značky – teď už snad nezabloudíme ani cestou do jídelny. 🧭

K obědu byla krkovice s kaší a odpoledne nás čekal workshop nového cirkusu, který děti velmi nadchl, takže až se vrátí, budou si přát flowersticky. Postavili jsme lidskou pyramidu a zjistili, že někteří spolužáci mají talent do cirkusu větší než do matematiky. 🤹

Pak přišel skorlauf, koupání v rybníce a večer pokračovala indiánská hra, při které kmeny sbíraly poklady soupeřů.

Všichni si kurz moc užíváme, máme se skvěle a posíláme pozdravy domů! 👋

Středa

Snídaně jsou formou bufetu, takže si každé ráno opravdu pochutnáme – někteří tak moc, že by nejradši snídali až do oběda. 🥐😄

Po večeři jsme vyrazili na nízká lana a děti si vedly opravdu skvěle. Pomáhaly si navzájem, překonávaly překážky a ukázaly odvahu i šikovnost. A jako odměna na závěr přišel nejoblíbenější moment večera – sjezd na ziplině, který si všichni moc užili! 🎉

Fotografie průběžně vkládáme na Zoneramu. Kdo nemá přístup, ať se ozve.

Všichni si kurz moc užíváme, máme se skvěle a posíláme pozdravy domů! 👋

Čtvrtek

Dnes jsme si zahráli famfrpál a někteří zjistili, že chytit zlatonku není vůbec jednoduché. 🧹⚡ Také jsme s deváťáky odběhli orientační závod a zvládli poslední etapovou hru do celokurzovní hry Indiáni.

Po večeři přišlo slavnostní vyhlášení vítězného kmene, následovalo opékání buřtů a sýra a nakonec diskotéka, kde se tančilo opravdu naplno. 💃🕺

Teď už se těšíme na poslední snídani a pak hurá domů! Předpokládaný odjezd je mezi 12.–13. hodinou.

Posíláme pozdravy domů a těšíme se na vlastní postel! 👋

Komentáře jsou uzavřeny.