IV.B Mgr. Daniel Königer

Mgr. Daniel Königer

daniel.koniger@zsrakovskeho.cz

PŘEJI VŠEM POHODOVÉ A KLIDNÉ LETNÍ PRÁZDNINY. POŘÁDNĚ SI VŠICHNI ODPOČIŇTE A V ZÁŘÍ V PLNÉ SÍLE NA VIDĚNOU.

VÁŠ TŘÍDNÍ UČITEL BUDOUCÍ 5.B MGR. DANIEL KÖNIGER

TÝDENNÍ PLÁN (15. – 19.6.)

Dobrý den, vážení rodiče,

vzhledem k uzavírání klasifikace 15.6. (návrh známek ve školeonline – hodnocení žáka/studenta, poslední sloupeček) je tento týdenní plán již dobrovolný. Doporučuji ale i přes prázdniny (vzhledem k tomu, že učebnice budete mít u sebe) opakovat a procvičovat hlavně ČJ, M a NOS. Kdo bude chtít, může děti seznámit, aspoň obecně, co je podmět, přísudek a pravidla určování (budeme dělat až v září). Děkuji za spolupráci.

MATEMATIKA

• SLOVNÍ ÚLOHY – str. 35 (vybrat si 3 úlohy)
  • PRŮMĚR – str. 38 – 39 (přečíst růžový rámeček, zaměřit se na slovní úlohy)
  • procvičování přes prázdniny (+ str. 49-51) – písemné sčítání, odčítání, násobení (i dvojciferným činitelem) a dělení čísel do 1 000 000, zaokrouhlování na 10, 100, 1 000, 10 000, 100 000, slovní úlohy, zlomky (jejich zápis a čtení, sčítání (str. 43 – 44) a přímá úměrnost)
  • vím, že procvičování přes prázdniny je mnohdy nadlidský úkol, ale dětem to pomůže se lépe nastartovat na nový školní rok (někteří přijdou téměř po půl roce)

NAUKA O SPOLEČNOSTI

• PUTOVÁNÍ PO ČESKU (dokument ČT Na cestě po Česku)
  • dále doporučuji projít si zápisky v sešitě a pracovat s mapou (vyhledávání pohoří, řek, rybníků, jezer, velkých měst)

1. Unit 12 – STONE SOUP – Class Book str, 56-59
  2. Unit 12- Activity Book str, 56-59
  3. Unit 12- STONE SOUP,  najdete na odkazu zde:

TÝDENNÍ PLÁN (8. – 12.6.)

• doporučuji udělat 1 cvičení každý den
  • cvičení napsaná písemně si zkontroluji, hodnocení jako vždy najdete v komentáři na ŠKOLE ONLINE
  • ÚSTNĚ:
    • str. 104 (celá) + str. 105 (růžový rámeček) – vzor MUŽ (skloňování)
    • str. 108 (celá) + str. 109 (růžový rámeček) – vzor STROJ (skloňování)
    • dále můžete (dobrovolně) udělat cvičení, která nejsou písemně (projít si to, nesrovnalosti, pokud je to ve Vašich silách, vysvětlit)
  • PÍSEMNĚ:
    • 102/7 (7 vět)
    • 105/3 (vybrat 4 slova z nabídky a určit 1.,4. a 7. pád mn.č., doporučuji udělat do tabulky pro přehlednost)
    • 106/8 (7 vět – pokud budete mít chuť a čas, můžete to napsat jako diktát)
    • 109/4 (12 slov – napsat do tabulky a určit vzor + životnost (Ž – životný, N – neživotný)
  • denně prosím o hlasité čtení (min. 15 minut)