PROJEKT ENERGETIKA – EXKURZE DO ELEKTRÁREN JARO 2021

V minulosti naše škola podnikala exkurze do elektráren v blízkém okolí školy. Žáci se tak mohli díky programu pro školy společnosti ČEZ bezplatně dostat do vodních elektráren ve Vraném nad Vltavou a Štěchovicích. Plánovaná exkurze do tepelné elektrárny v Mělníku musela být nakonec z důvodu pandemie zrušena. Rádi jsme proto využili možnost pokračovat v projektu, alespoň virtuálními prohlídkami díky programu „Elektrizující hodina fyziky“ od společnosti ČEZ. Podíváme se tak do moderní tepelné elektrárny v Ledvicích, vodní elektrárny Hučák a obou našich jaderných elektráren Dukovany a Temelín. Věříme, že exkurze budou nanejvýš zajímavé a pomohou našim žákům si vytvořit vlastní názor na klady a pozitiva jednotlivých typů elektráren.