Digitální technologie pro znevýhodněné žáky – aktualizace

Moderní technologie jsou dne přítomné doslova na každém rohu. Pozitivem distančního vzdělávání v době korona virových krizí bylo zvýšení digitálního povědomí při vzdělávání u žáků a pedagogů. IT gramotnost přetrvala a stává se běžným standardem. V mnohých rodinách však vybavení schází. Tato okolnost může nepříjemně ovlivňovat studijní úspěchy žáků. Díky MŠMT a EU již nemusí.

Naše škola se připojila k „Výzvě – prevence digitální propasti“ (Digitální technologie pro znevýhodněné žáky). Pořízeno bylo několik notebooků, které jsou určeny k zapůjčení pro znevýhodněné/potřebné žáky, kteří nemají k dispozici vlastní mobilní digitální zařízení.  Mobilní digitální technologie jsou pro žáky k dispozici k zapůjčení (krátkodobě nebo dlouhodobě) tak, aby jej využívali:

• Jako vlastní mobilní digitální zařízení v běžné výuce v libovolném předmětu (BYOD).
  • V domácí přípravě na výuku, ve školní družině, ve školním klubu, v kroužcích apod.
  • Ve školním kiosku jako zápůjčka žákům přímo ve škole (žáci si zapůjčují zařízení na celý den, využívají podle rozvrhu v libovolných předmětech a po ukončení výuky vrací zpět).

Z minulosti víme, že v případě nabídky školy na bezplatné zapůjčování notebooků byl zájem velký. Díky darům škole máme nově k dispozici opravdu velké množství notebooků. Nemusíte se tedy bát, že na vás nevyjde. Nikoho tedy nenecháme bez potřebných technologií.

Je nám jasné, že sebelepší zápůjčka se musí jednou vrátit. Nejedná se o dlouhodobé řešení. Hlavním naším cílem je proto získat pro znevýhodněné/potřebné žáky darem počítač nastálo. To se nám i díky spolupráci s neziskovou organizací Nová škola o.p.s. a projektu Počítače dětem společnosti Mironet dlouhodobě daří.

V první fázi je tedy možné si u nás vybavení bezplatně vypůjčit a následně vám ho zajistíme nastálo. V případě zájmu kontaktujte koordinátora zápůjček a darů ICT techniky na naší škole – Mgr. Petra Poláka, petr.polak@zsrakovskeho.cz, 732529009