DEN ZEMĚ 2023

V pátek 21. dubna si žáci připomněli každoroční celosvětovou událost – Den Země. Po čtvrtečním dešti nám v pátek svítilo sluníčko. To pro nás byla předzvěst toho, že se nám akce vydaří – a vydařila.
Pro první stupeň si v areálu Ráček připravili žáci VII.C a IX.A řadu stanovišť. Žáci prvních až pátých tříd se seznamovali a ověřovali své znalosti jednotlivých druhů nářadí, států Evropy nebo procvičovali svou slovní zásobu z angličtiny, když hledali jednotlivé barvy přírody či jednotlivé přírodniny dle anglických slov. Hlavy si potrápili při osmisměrce či odhadování času, během kterého se jednotlivé odpadky rozpadnou. Zapojili se i pohybově, když museli kličkovat při slalomu, ale také když přebíhali mezi stanovišti, aby si na závěr odnesli i sladkou odměnu.
Na druhém stupni se žáci jednotlivých tříd věnovali výtvarnému ztvárnění zadaného biomu. Propojovali tak své znalosti z přírodopisu a zeměpisu a pozadu nezůstala ani práce s textem, když vytvářeli k danému biomu i charakteristiku. Podívejte se na fotky, jak neuvěřitelně zdařilé práce se našim žákům podařilo vytvořit během jednoho jediného dne.