UŽ TOMU ROZUMÍM – MULTIOBOROVÝ ŠKOLNÍ PROJEKT 2023

V průběhu tohoto školního roku byl na naší škole realizován na 2. stupni u přírodovědně zaměřených učitelů multioborový školní projekt na propojení měření z běžných výukových předmětů a informatiky. Zjednodušeně řečeno si během pokusů v předmětech jakou jsou Př, Ch, F nebo Z žáci zaznamenávali data do školního cloudové prostředí a s vyučujícími informatiky je pak dále zpracovávali, vytvářeli grafy a interpretovali.

Realizace vycházela z předem připravených metodik. První z nich se podařilo naplno zrealizovat – níže jsou přiložené pokusy + zpracování dat. Druhá část projektu je plánována na příští školní rok 2023/2024. Jedná se o využití senzorů, které byly použity na měření v přírodovědných předmětech na programování v informatice. Metodika ZDE.

1. fáze – práce z daty, které jsou získány při měření při pokusech. Metodika ZDE.

Jsme moc rádi, že nám daří do výuky zařazovat informatické myšlení napříč různými předměty. Doufáme, že se nám příští rok podaří realizovat druhou část projektu.