OLYMPIJSKÝ TRÉNINK 3.11.2023

V pátek 3. listopadu proběhl v naší škole olympijský trénink s vodním slalomářem Lukášem Rohanem, stříbrným medailistou z Olympijských her 2020 v Tokiu.

Olympijský trénink je odměnou pro školy, které jsou zapojeny do největšího sportovního projektu v České republice – Olympijského víceboje. Kromě sportování, zábavy a setkání se sportovcem se u dětí také rozvíjí olympijské hodnoty jako je spolupráce, respekt a fair play.

Na začátku této události byli žákům představeni organizátoři celé akce Olympijského víceboje – bývalí úspěšní sportovci, v čele se Šárkou Kašpárkovou, trojskokankou a bronzovou medailistkou z Olympijských her 1996 v Atlantě.

Škola také přivítala Ing. Vojtěcha Kose, starostu Prahy 12, který naše žáky oslovil a vyjádřil jim podporu v jejich sportování.

Žákyně 7. ročníku naší školy Eda Öner, vítězka ve své kategorii Republikového finále 2023 v Brně, popřála spolužákům hodně sportovních úspěchů, a aby si celou akci užili.

Hlavní postavou celé události byl vynikající sportovec Lukáš Rohan, vodní slalomář.

Beseda s ním byla velmi zajímavá. Žáci se dozvěděli spoustu informací o vodním slalomu: jak se trénuje, jaká jsou pravidla a jak náročná cesta vede sportovce k získání olympijské medaile.

Žáci pokládali Lukáši Rohanovi spoustu otázek a dvě nejzajímavější z nich byly oceněny.

Děti viděly olympijské medaile, mohly si je potěžkat a někteří i dokonce pověsit na krk.

To byl opravdu velký zážitek.

Následovalo sportování s Lukášem Rohanem a kvíz o olympijských hodnotách se Šárkou Kašpárkovou.

Všichni žáci si besedu i olympijský trénink velmi užili.

Celému týmu Olympijského víceboje moc děkujeme za krásné sportovní dopoledne.

Klára Suková, učitel TV, garant