Inteligentní meteorologická stanice Netatmo – podrobnosti

Dnes byla v naší škole uvedena do provozu inteligentní meteorologická stanice Netatmo. Monitorovat bude vnitřní i venkovní teplotu, hladinu hluku, znečištění ovzduší a atmosférický tlak. Aktuální stav počasí bude dostupný 24/7 pod stálým odkazem (piktogram slunce/mraků) v pravé části našich stránek.

Meteostanice nám zajistí přesné měření meteorologických jevů, které využijeme přímo ve výuce přírodovědných předmětů a informatiky. Možností je zobrazení absolutních hodnot nebo grafů měření. Zároveň díky monitorování stavu ovzduší lépe poznáme naše životní prostředí. Informace o počasí a vlhkosti nám umožní přizpůsobit venkovní aktivity aktuálnímu počasí.

Aktuálně se zařízení skládá ze dvou modulů – jeden vnitřní a druhý venkovní. Na instalaci venkovní části byla využita i naše 3D tiskárna. Vytvořen byl na ní závěsný držák. Umístnění musí být ve stinné části pod střechou, avšak na místě, kde volně cirkuluje vzduch dva metry nad zemí. Zapojením do komunity amatérských meteorologů Netatmo nám umožňuje připojit se k podobným měřícím stanicím po celém světě a srovnávat naše naměřené hodnoty.

Použitá technologie  – chytré domácnosti zajišťuje bezproblémové nastavení zařízení a snadný přístup k datům přes cloudovou aplikaci v mobilním telefonu nebo pomocí webových stránek. Jednotka se dá i programovat – například v případě „vydýchaného“ vzduchu dokáže upozornit na nutnost vyvětrání. S podobnými zařízeními se budou žáci v dohledné době setkávat na každém kroku. Pojďme se společně s nimi připravit na budoucnost.

 

Komentáře jsou uzavřeny.