Informatické myšlení 2022

V rámci přípravy na novou reformu RVP spojenou se zavedením nové informatiky budeme postupně zveřejňovat pilotované projekty na 1. i 2. stupni naší školy:

  • Nové formy vzdělávání – kooperativní učení (výuka skupiny složené ze straších žáků z VI.B a mladších žáků z I.B ze školní družiny) si do konce roku užijí naši žáci v rámci pilotáže výuky základů algoritmizace se stavebnicí Lego Spike Prime. Fotografie zde.
  • Výuku moderním způsobem pomocí interaktivních návodů na stavebnice MERKUR v iPadech si vyzkoušeli žáci V.B v rámci Pracovních činností. Fotografie zde.
  • V uplynulém měsíci březnu si programování s robotickou stavebnicí Lego WeDo 2 užily děti z IV.C. Fotografie zde.
  • V rámci projektové výuky si III.A užila stavbu programovatelného robota, kočky a vozítka se stavebnicí Lego Boost. Fotografie zde.
  • V rámci projektové výuky si IV.A užila stavbu programovatelného robotického vozítka a humanoidního robota Vernie se stavebnicí Lego Boost. Fotografie zde
  • V 6.tých  třídách si pilotně zkoušíme programovat multifunkcí kostku od společnosti PASCO. V rámci projektové výuky se žáci pokoušejí vytvořit jednoduché programy. Používají při tom grafické ikony.  Ve vyšších ročnících je možné práci žákům ztížit použitím různých profesionálních programovacích jazyků. Fotografie zde

 

Komentáře jsou uzavřeny.