VI.C Mgr. et Mgr. Martin Holý

Mgr. et Mgr. Martin Holý

martin.holy@zsrakovskeho.cz


PROCVIČOVÁNÍ

TEST UNIT4

 

16.5. 10:30 Zbraslavice – sportovní kurzy VI.C, VII.B, VIII.B, IX.B – v pořádku jsme dojeli na místo.


Je tu opět soutěž nejen dovednosti v Office aplikacích pro všechny šikovné studenty základních a středních škol – Office Arena 2022. Přihlaste se zde. Uzávěrka registrace a školního kola končí 6. 2. 2022. Kód školy na registraci je 158A. Hodně štěstí!

 

 

 


Sportovní soustředění, den 5.

DEN D. Ráno jsme zažili neskutečně krásný východ slunce. Byla to předzvěst něčeho velkého, co se dnes mělo stát. Ano, věděli jsme, že jde dnes úplně o všechno, někdo z nás se stane šampiónem „HLADOVÝCH HER“. Legendou. Byli jsme napjatí a hned po východu slunce už jsme zkoumali mapu a posuny. V noci se tam objevila nové políčko, kdo na něj šlápne, může přeskočit až o 20 polí dopředu. Odhodlaná nálada všech účastníků byla cítit na každém kroku. U snídaně jsme na to trochu zapomněli, protože právě probíhala registrace závodníků do biatlonového závodu. Věděli jsme, že nerozhoduje jen rychlost, ale i přesnost střelby. Napětí bylo cítit ve vzduchu. Závod proběhl v rychlém sledu a všichni jsem do toho dali úplně všechno. Odpoledne jsme šli na super výlet a po cestě nás čekali další bodovky. Vyfotili jsme s obrem Kleofášem a můžete nás vidět tady (http://www.fotopointy.cz/fp/jerabina/). No a večer už konečně vyhlášení, divadelní představení a ještě předvést umění tance  na diskotéce. Všichni jsme si kurz moc užili, bylo to tu bezva a paní učitelky s panem učitelem nás pochválili za to jak jsme to skvěle zvládli. Už se těšíme na další kurz. A abyste to prožili i dneska s námi – tak tady jsou fotky. Tak zítra ahoj a už se na vás těšíme!

 


Sportovní soustředění, den 4.

Hurá, konečně lyže! Dopoledne zkoušíme pilovat techniku při běžeckém výcviku a opravdu nám to jde. Nejen že zvládáme klasiku, my jsme si troufli i na bruslení. A zítra nás čekají závody jednotlivců v biatlonu. Odpolední program byl super kondiční. Společnými silami jsme ušlapali lyžemi dost velký kus plochy a konečně se vrhli na lyžování. Oblouky, soutěže, sjezdy a pak zas nahoru. A jak už bylo řečeno, vlek jsme měli vlastní – naše nohy. Nebylo tedy nic divného, že jsme k svačině pak snědli 2x tolik rohlíků se sýrem než obvykle. Odpoledne nás čekala další bodovka, pak týmovka a pak boj o území. Na večerní program už jsme radši zvolnili a zařadili trochu zajímavostí z historie lyžování. No věděli jste, že Vikingové jezdili na lyžích? A kroužkem kreativního tvoření básniček a vlajek našich týmů jsme zakončili tenhle náramně nabitý den. Zítra tedy hurá na biatlon, držte nám palce!!! Zdravíme a posíláme sestřih nejlepších momentů dnešního dne.

 

Sportovní soustředění, den 3.

Ranní program byl hodně nabitý. Od samého rána jsme věděli, že budou ve hře čtyři bodovky. Mezi první patřily piškvorky. Běhat a ještě u toho myslet, to bylo něco. Byl to obrovský boj a body byly spravedlivě rozdány. Zahráli jsme spoustu dalších her, aby nám pořádně vyhládlo. Všichni jsme se těšili na plněné borůvkové knedlíky k obědu. Potřebovali jsme energii na venkovní týmové hry, které byly odpoledne a kde jsme věděli, že budou další bodovky. V „hladových hrách“ se uplatní totiž úplně každý z týmu, protože nejde jen o rychlost nebo sílu, ale taky o chytrost, balanc, strategii, kreativitu a tak. Odpoledne tak probíhalo v duchu sportovních a týmových her a ten týmový duch s námi zůstal až do večera. Před večeří jsme prověřili chytrost u kola štěstí. A závěrečná hra přinesla dvojnásob bodů a také s pořadím na mapě pořádně zamíchala. Víme, že se dneska v noci na mapě zjeví tajný pole, tak už se nemůžeme dočkat rána, co objevíme za další úkoly. A dnes taky trochu víc sněžilo. Konečně. Doufáme, že budeme moc vyrazit zítra na svah a trénovat oblouky a sjezd. Vlastní vlek jsme si už natrénovali. Takže vlastně potrénujeme i kondičku. A zas posíláme fotky a moc vás zdravíme!! 


Sportovní soustředění, den 2.

Po vydatné snídani formou švédských stolů nás čekalo několik zábavných a strategických her. Dnes totiž začaly naše „HLADOVÉ HRY“ a na konci stane jen jeden vítěz, jeden šampión. Za každou speciální obodovanou hru tzv.“bodovku“ získáváme postup a pohybujeme se po mapě. Než jsme začali odpolední program, vyzkoušeli jsme lyžařskou výzbroj a výstroj a naplánovali jsme si v týmech strategii na závody psích spřežení. Odpoledne jsme mimo nácviku základních dovedností na lyžích, pilovali techniku bruslení, vstávání, koordinaci a simulovali jsme i vlek – tak to nás bavilo hodně. Ale nejnapínavější ze všeho byl závod Musherů se psím spřežením. Vítěze dělila od druhého místa pouhá vteřina. Večer jsme absolvovali přednášku první pomoci a nedočkavě čekali na posun na mapě. Dnešní den byl super, těšíme se na zítra a posíláme zase pár fotek. SKOL!!!

  


Sportovní soustředění, den 1.

Na místo jsme dorazili v pořádku, cestou jsme hráli zábavné kvízy a před hotelem už nás čekal sněhový poprašek. Odpoledne se vydáme na průzkum okolí a čekají nás sportovně kondiční hry a večer se budeme věnovat výzbroji a výstroji na lyže. Zdravíme do Prahy, fotky posíláme! 🙂

Komentáře jsou uzavřeny.