TISKAŘSKÁ 3D FARMA SE NÁM ROZRUSTÁ – BŘEZEN 2021

Aktuálně máme ve škole v provozu dvě 3D tiskárny Original Prusa i3 MK3S+. První byla získána již před rokem z projektu DigiTU – DigiTAM. Během tohoto času byla nepřetržitě v provozu a proto není divu, že před nedávnem, přesně v den doručení nové tiskárny, přestala podávat filament (struna na tisk 3D výrobků). Závada byla rychle odhalena, byl jím scházející miniaturní speciální šroubek 3×2 mm v podavači extruderu tiskové hlavy tiskárny. Naštěstí se podařilo výpadek vykrýt novým kusem a porouchaný stroj rychle opravit. Kromě šroubku byl zničený i kryt větráku tiskové trysky a některé povolené šrouby. To vše se nahradilo a utáhlo a v současné době je zařízení již plně funkční a připraveno na tiskové úlohy našich žáků.

Pokud se děti z naší školy chtějí 3D tisku věnovat ve svém volném čase, mají možnost přihlásit se do bezplatných klubů:

• Badatelský klub – určeno pro žáky 4.-9. tříd naší školy. Zaměřen je na jednoduché vědecké pokusy, které jsou mnohdy poutavé i pro samotné rodiče. Aktuálně se v klubu staví obvody pomocí elektrotechnické stavebnice Boffin 750 a 3D tiskne. Stavebnice je žákům, kteří jsou zapojení do klubu zapůjčována bezplatně. Vedoucím klubu je Mgr. Veronika Sidorová a probíhá každý čtvrtek od 14:00 v prostředí MS Teams.
  • Klub deskových a logických her – pro žáky školní družiny (1.-3. třídy). Máte již zkušenosti s 3D tiskem? Pokud ne a chcete si to vyzkoušet, připojte se každé úterý od 14:00 pod vedením Mgr. Petra Bora a nechte si od nás jednoduše něco vytisknout. Aktuálně se v klubu pracuje s robotickou stavebnicí Lego Boost. Zapůjčení stavebnice pro žáky v klubu je taktéž zdarma.

V nejbližší době chystáme zapojení 3D tisku do projektové výuky zeměpisu v běžných hodinách sedmých tříd. Věříme, že bude výuka žáky více bavit a že si z ní něco nového odnesou.