VÝSKYT ČERNÉHO KAŠLE NA 2. STUPNI

Dnes 16.4. jsme byli informováni o výskytu černého kašle v jedné ze tříd 2. stupně. Prosíme o větší sledování zdravotního stavu žáků a v případě projevů akutního respiračního onemocnění, zejména suchého a dráždivého kašle, ponechání dětí doma a kontaktování vašeho ošetřujícího lékaře. Děti, které se nepodrobily pravidelnému očkování proti tomuto onemocnění nebo onemocnění neprodělaly, jsou ve vyšším riziku onemocnění.

INTELIGENTNÍ METEOROLOGICKÁ STANICE NETATMO

Dnes byla v naší škole uvedena do provozu inteligentní meteorologická stanice Netatmo. Monitorovat bude vnitřní i venkovní teplotu, hladinu hluku, znečištění ovzduší a atmosférický tlak. Podrobnosti ZDE. Aktuální stav počasí bude dostupný 24/7 pod stálým odkazem (piktogram slunce/mraků) v pravé části našich stránek.

4.4. 17:00 – 18:30 KAVÁRNA PRO RODIČE 6. – a 7. TŘÍD NA TÉMA KYBERŠIKANA VCHOD DO TV

Dovolujeme si Vás pozvat na odpolední bezplatnou rodičovskou kavárnu 4.4. od 17:00 na téma Kyberšikana. Akce je určena primárně pro zákonné zástupce žáků 6. a 7. tříd. Na akci se dostanete ze zadní části budovy od tělocvičen – MAPY ZDE (jazykové verze – CZ, EN, UA, VN). !!! VSTUP NENÍ HLAVNÍM VCHODEM !!! Fotografie ZDE. Podpořeno z programu O2 Chytrá škola.

SCIO TESTOVÁNÍ 3., 5. a 7. ROČNÍK

V průběhu měsíce dubna proběhne v naší škole SCIO Národní testování 3., 5. a 7. tříd. Výsledky nám pomohou srovnat úroveň našich žáků s ostatními školami. Výsledky jednotlivých žáků jsou k dispozici po přihlášení do aplikace sciodat (žáci dostávají při testování přihlašovací údaje, získat je lze u ZŘŠ petr.polak@zsrakovskeho.cz).

MISTRYNĚ PRAHY 12 VE VOLEJBALU

Dne 22. 3. 2024 se uskutečnilo obvodního kolo Poprasku Prahy 12 ve volejbalu. Naše žákyně s přehledem turnaj vyhrály a obsadily první místo. Chlapci ze ZŠ Rakovského se umístili po sympatickém výkonu na čtvrtém místě. Děkujeme za úspěšnou reprezentaci školy. Skalník Jiří, uč. TV

ŠKOLNÍ RECITAČNÍ SOUTĚŽ 2024

Ve čtvrtek 21.3.2024 se konala tradiční školní recitační soutěž. Podrobnosti ZDE. Všichni účastníci soutěže si vybrali zajímavé básně a recitovali je s velkým zaujetím. Tomáš Podařil překvapil svojí vlastní tvorbou. Všem recitátorům děkujeme za účast. Bc. Olga Burdová, PaedDr. Eva Tučková a Mgr. Alena Škopková